Dziś jest niedziela, 16.12.2018, imieniny Albiny, Zdzisławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Młodzieżowy Klub Siatkarski » Aktualności » IV miejsce w Kaliskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki

IV miejsce w Kaliskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki

IV miejsce w Kaliskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki

Za nami kolejny sezon Kaliskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki zorganizowany przez TKKS Relaks w którym uczestniczył MKS Malanów. W tym sezonie po roku przerwy najlepszy okazał się zespół GLASS-BUD Kalisz, który wyprzedził Liskowiaka Lisków oraz Meblolnad Nowy Karolew, obrońców tytułu z zeszłego sezonu. Tuż za podium zmagania zakończył MKS Malanów. Niestety naszej drużynie w fazie play-off nie udało się utrzymać miejsce jakie zajmowaliśmy po fazie zasadniczej.

W tegorocznym sezonie podobnie jak w poprzednim do rozgrywek zgłosiło się 8 drużyn: MKS Malanów, Liskowiak Lisków, UKS Piast Blizanów, GLASS-BUD Kalisz, Mebloland Nowy Karolew, Volleyball Kalisz, Autocentrum Lis Hyundai Kalisz oraz Siatkarz Kalisz. Faza zasadnicza sezonu 2016/2017 rozpoczęła się 16.10.2016 r., a zakończyła 12.02.2017 r. Łącznie w tej fazie rozegrano 56 spotkań. Po zakończeniu tej fazy rozgrywek pierwsze miejsce zajął GLASS-BUD Kalisz, który wyprzedził MKS Malanów. Pozostałe miejsca zajęli odpowiednio: Liskowiak Lisków, UKS Piast Blizanów, Mebloland Nowy Karolew, Volleyball Kalisz, Autocentrum Lis Hyundai Kalisz oraz Siatkarz Kalisz. MKS Malanów w fazie zasadniczej odniósł osiem zwycięstw, ponosząc sześć porażek, łącznie gromadząc 25pkt.

W pierwszej rundzie play-off MKS Malanów pokonał rywali z Autocentrum Lis Hyundai Kalisz. Pierwszy mecz rozegrany w sali sportowej w Malanowie zakończył się wynikiem 3:0 dla naszej drużyny. W meczu rewanżowym rozegranym w Kaliszu nasz zespół pokonał rywali 3:2, co pozwoliło zakończyć rywalizację ćwierćfinałową 2:0 i awansować do półfinału. Z pozostałych par ¼ finału zwycięsko wyszli: Liskowiak Lisków, Mebloland Nowy Karolew oraz GLASS-BUD Kalisz. Rywalizacja półfinałowa zakończyła się dwukrotną porażką naszej drużyny z Liskowiakiem Lisków. W pierwszym meczu ulegliśmy rywalom 2:3, natomiast w drugim 1:3. Niestety po dwóch porażkach pozostała nam rywalizacja o 3. miejsce. W drugim półfinale obrońca tytułu Mebloland Nowy Karolew przegrał rywalizację z GLASS-BUD Kalisz ulegając 1:3 oraz 0:3.

Rywalizacja o 3. miejsce rozpoczęła się dla naszej drużyny bardzo dobrze, gdyż pierwszy mecz zakończył się naszą wygraną 3:2 i objęciem prowadzenia 1:0. Podobnie jak pierwsze spotkanie, drugie również było bardzo zacięte z tą różnicą, że tym razem lepsi okazali się nasi rywali wygrywając 3:2. Tak więc o zajęciu trzeciego miejsca decydował trzeci mecz. Niestety zakończył się on porażką naszej drużyny 0:3 i całą rywalizację przegraliśmy 1:2, ostatecznie zajmując IV miejsce, najbardziej nielubiane miejsce przez sportowców. IV miejsce jest powtórzeniem wyniku z poprzedniego sezonu. Mistrzem Kaliskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki sezonu 2016/2017 została drużyna GLASS-BUD Kalis, która dwukrotnie po bardzo zaciętych meczach pokonała Liskowiaka Lisków 3:2 i całą rywalizację zakończyła wynikiem 2:0.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA KALISKIEJ AMATORSKIEJ LIGI SIATKÓWKI 2016/2017

1. GLASS-BUD KALISZ
2. LISKOWIAK LISKÓW
3. MEBLOLAND NOWY KAROLEW
4.
MKS MALANÓW
5. VOLLEYBALL KALISZ
6. UKS PIAST BLIZANÓW
7. SIATKARZ KALISZ
8. AUTOCENTRUM LIS HYUNDAI KALISZ

MK


Pozostałe aktualności